Gry hazardowe - kancelaria adwokacka

Gry hazardowe kancelaria adwokacka Krzysztof Kopciuch – zgodnie z ustawą z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych gry hazardowe to gry losowe, gry na automatach, zakłady wzajemne oraz gry w karty. Gry losowe obejmują “gry na urządzeniach mechanicznych, elektromechanicznych lub elektronicznych, w tym komputerowych, oraz gry odpowiadające zasadom gier na automatach urządzane przez sieć Internet organizowane w celach komercyjnych”. Dodatkowo do katalogu gier określonego w ustawie należą: loterie pieniężne i fantowe, gry liczbowe, jackpot, ruletka i inne gry cylindryczne, gra bingo (pieniężne i fantowe), telebingo, gry w karty rozgrywane o nagrody rzeczowe bądź pieniężne (tj. poker, blackjack, baccarat), loterie, gry w kości, gry na automatach oraz zakłady wzajemne, które dotyczą odgadywania wyników sportowych w ramach współzawodnictwa ludzi i zwierząt albo odgadywania zaistnienia różnych zdarzeń (bukmacherstwo).

Gry hazardowe - pomoc prawna

Gry hazardowe pomoc prawna – specjalizuję się w pomocy prawnej z zakresu gier hazardowych. Jestem adwokatem z dużym doświadczeniem w sprawach z zakresu prawa hazardowego i oferuję swoim klientom reprezentowanie ich przed sądem oraz innymi organami państwa, jak również obronę w sprawach karno-skarbowych. Profesjonalnie, z zaangażowaniem i dużą dokładnością podchodzę do spraw, by jak najkorzystniej poprowadzić sprawy z punktu widzenia mojego klienta. Swoją pomoc prawną oferuję osobom, które zostały oskarżone w ramach przepisów kodeksu karnego skarbowego oraz ustawy o grach hazardowych (tj. o prowadzenie lub urządzanie gier na automatach, zakładów wzajemnych, gier losowych lub gier na automatach o niskich wygranych).

Zapraszam do kontaktu w ramach pomocy prawnej dotyczącej gier hazardowych.

Gry hazardowe - ustawa

Wprowadzona w dniu 15 grudnia 2016 roku nowelizacja ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, wprowadza zmiany, mające na celu utrudnienie obchodzenia przepisów prawnych oraz omijania obowiązku uzyskiwania koncesji, m.in.: rozszerza pojęcie gier hazardowych o:

– automaty do gier, w których o wygranej decyduje przypadek,
– gry organizowane w Internecie,
– gry o wygrane pieniężne lub przedmioty przeliczalne na pieniądze,
– gry cylindryczne,
– gry losowe,
– zakłady dotyczące zdarzeń generowanych komputerowo, które dotyczą współzawodnictwa sportowego zwierząt lub ludzi.

Gry hazardowe automaty - monopol państwa

Prowadzenie działalności w zakresie gier na automatach, jak również gier telebingo, gier liczbowych oraz loterii pieniężnych poza kasynem jest objęte monopolem państwa. Dotyczy to także prowadzenia gier hazardowych w Internecie, z wyjątkiem zakładów wzajemnych i loterii promocyjnych. Co istotne, w trosce o ochronę uczestników gier przed szkodliwymi skutkami hazardu, podmiot, który podejmuje się wykonywania monopolu państwa w zakresie gier na automatach ma obowiązek zaimplementować tzw. regulamin odpowiedzialnej gry, który szczególnie obejmuje:

  • procedurę weryfikacji wieku uczestników gry (istnieje wymóg ukończenia 18. roku życia), a także weryfikacji wieku osób, które chcą wejść do salonu gier;
  • konieczność umiejscowienia w widocznym miejscu w salonie gier na automatach regulaminu gry, informacji o ryzyku związanym z hazardem, o zakazie gry dla osób niepełnoletnich, o podmiocie, który oferuje gry hazardowe i sposobie kontaktu z nim, a także nazw instytucji, które zajmują się świadczeniem pomocy dla osób z problemami hazardowymi;
  • procedurę rejestracji uczestników gier, która jest warunkiem rozpoczęcia i udziału w grze;
  • mechanizmy, które pozwolą uczestnikom kontrolować swoją aktywność w salonie gier na automatach oraz takie, które uniemożliwiają uczestnikom grę po wyczerpaniu środków pieniężnych.

E-hazard - gry hazardowe online

Internetowe gry hazardowe określa się mianem hazardu w Internecie, e-hazardu lub hazardu online. Po głośnej aferze hazardowej wprowadzone zostały regulacje określające gry losowe odbywane w Internecie. Obecnie organizowanie takich gier bez licencji Ministra Finansów jest zabronione. Dodatkowo także zabronione jest korzystanie w Polsce z zagranicznych kasyn internetowych.

Zgodnie z ustawą w sytuacji organizowania gier hazardowych w Internecie urządzenia, które przetwarzają i archiwizują dane dotyczące tych gier oraz osób biorących w nich udział, muszą być zainstalowane oraz przechowywane na terytorium któregoś z państw członkowskich UE lub EFTA.

Pomoc prawna branży hazardowej

Wprowadzona w 2010 r. nowa ustawa hazardowa doprowadziła do powstania chaosu prawnego w tym temacie. Ustawodawcy, pomimo wielu starań, wprowadzili przepisy regulujące rynek gier, które nadal budzą wiele obaw i kontrowersji. Szczególnie wśród przedsiębiorców ze środowiska gier hazardowych. Zapewne będą one w dalszym ciągu ulegały kolejnym zmianom co potwierdza chociażby nowelizacja ustawy z 1 kwietnia 2017 r. 

Moje wieloletnie doświadczenie oraz współpraca z podmiotami z branży hazardowej gwarantuje pomoc prawną dostosowaną do wymogów prawa i stale zmieniającej się sytuacji prawnej.

Prawo hazardowe w Polsce - zmiany po nowelizacji

1 kwietnia 2017 roku weszła w życie nowelizacja obecnie obowiązującego prawa. Przepis prawny odnosi się między innymi do zakładów bukmacherskich, pokera czy automatów.

Obecnie obstawianie meczów w Polsce legalne jest tylko u podmiotów, które posiadają stosowną licencję z Ministerstwa Finansów. W przestrzeni internetowej, w Polsce, może istnieć wyłącznie jedno kasyno, które jest kontrolowane przez państwo. Wraz z nowelizacją ustawy hazardowej utworzono Rejestru Domen Zakazanych, w którym to umieszczane są wszelkie nielegalne strony powiązane z hazardem. Ponadto Ministerstwo Finansów prowadzi rejestr domen służących do oferowania gier hazardowych niezgodnie z ustawą. Umieszczane tam są nazwy domen internetowych, na których urządzane są gry hazardowe bez koncesji, zezwolenia lub zgłoszenia wymaganego przez ustawę, dla usługobiorców w Polsce. Dostawcy Internetu oraz operatorzy płatności są odpowiedzialni za blokowanie zagranicznych domen, umieszczonych w rejestrze.

Prawo hazardowe - czym grozi złamanie ustawy hazardowej?

Jakie konsekwencje przewiduje ustawa o grach hazardowych dla osób łamiących jej postanowienia?
W zależności od ilości urządzeń, rodzaju pozwolenia oraz charakteru udziału w przedsięwzięciu, kara obowiązuje:

Prawo hazardowe pomoc prawna - cennik

Poznaj cennik usług prawnych w kancelarii adwokackiej Krzysztofa Kopciucha. Każda sprawa jest inna, więc cennik ustalamy indywidualnie. Chętnie odpowiem na wszystkie Twoje pytania i opowiem więcej o cenniku obowiązującym w mojej kancelarii.

Zapraszam do kontaktu telefonicznego pod nr +48 791 242 185 oraz do odwiedzin mojej kancelarii. 

Prawo hazardowe pomoc prawna
- kancelaria adwokacka -
jak przygotować się do spotkania z adwokatem?

Przed spotkaniem z adwokatem przygotuj wszystkie dokumenty, dowody i informacje, które mogą wpłynąć na postępowanie w sprawie bądź wydają Ci się istotne. W trakcie spotkania adwokat selekcjonuje zebrane dowody i omawia z klientem, które z nich mogą się przydać oraz co jeszcze można postarać się zorganizować. Adwokat Krzysztof Kopciuch oferuje pomoc prawną, reprezentacje przed sądem oraz obronę w sprawach skarbowo-karnych wszystkim osobom podejrzanym o łamanie ustawy hazardowej.